Realizácia zelenej strechy na kľúč

Zelenú strechu pre Vás zrealizujeme od začiatku až do konca. Strechu prídeme zamerať, urobíme Vám nezáväznú cenovú ponuku, po jej odsúhlasení sa dohodneme na termíne a pustíme sa do realizácie.

Ak nás oslovíte v štádiu, kedy ešte nemáte hotovú hydroizoláciu, radi Vám odborne, s našimi vlastnými ľuďmi, zrealizujeme aj tú.

Po otestovaní tesnosti hydroizolácie pokračujeme kladením vrstiev zelenej strechy, zasypeme ju strešným substrátom a nakoniec vysadíme zvolené rastliny.

V rámci realizácie Vám vieme samozrejme urobiť aj oplechovanie atík, či už z poplastovaného, hliníkového, pozinkovaného, medeného alebo titánzinkového plechu.

Realizácia zelenej strachy - zarovnávanie substrátu
Údržba zelených striech - dosádzanie rastliniek

Údržba zelených striech

Či už máte zelenú strechu od nás, alebo nie, vždy sa na nás môžete obrátiť. Rozhodli ste sa strechu oživiť dodatočne vysadenými rastlinami, alebo potrebujete dodatočne osadiť závlahu?

Doplniť kopček, aby ste do neho vysadili náročnejšie rastliny, alebo potrebujete jednoducho pretrhať burinu?

Jednoducho nás kontaktujte so svojimi požiadavkami a ihneď po odsúhlasení ponuky sa môžeme pustiť do práce.

Nie je nič smutnejšie ako pohľad na neudržiavanú záhradu. Ak teda máte zelenú strechu, ktorá si vyžaduje údržbu a vy na to nemáte čas, sme tu pre vás.

Údržba striech

Či už máte zelenú strechu od nás, alebo nie, vždy sa na nás môžete obrátiť. Rozhodli ste sa strechu oživiť dodatočne vysadenými rastlinami, alebo potrebujete dodatočne osadiť závlahu? Doplniť kopček, aby ste do neho vysadili náročnejšie rastliny, alebo potrebujete jednoducho pretrhať burinu? Jednoducho nás kontaktujte so svojimi požiadavkami a ihneď po odsúhlasení ponuky sa môžeme pustiť do práce. Nie je nič smutnejšie ako pohľad na neudržiavanú záhradu. Ak teda máte zelenú strechu, ktorá si vyžaduje údržbu a vy na to nemáte čas, sme tu pre vás.

Údržba zelených striech - dosádzanie rastliniek

Pomoc s projektom zelenej strechy

Potrebujete sa poradiť ohľadom plánovanej zelenej strechy v štádiu projektu?

Chcete vedieť, aká strecha je pre Vás vhodná, aké je jej zaťaženie, ako vyriešiť detaily a ako zladiť práce s ostatnými dodávateľmi?

Chcete si zadefinovať skladbu strechu už v predstihu?

Dennodenne odpovedáme na otázky investorom aj projektantom a pomáhame tak dotiahnuť projekty do dokonalosti. Neváhajte sa na nás obrátiť.

pomoc s projektom
záhradná architektúra

Záhradná architektúra

Máte na svoju strechu prístup a “obyčajný trávnik” pre vás nie je dostatočne zaujímavý?

Túžite po krásnej strešnej záhrade, ktorá bude nielen krásna, ale aj funkčná, premyslená a jedinečná?

Neviete ako zladiť jednotlivé prvky, čo môžete a nemôžete použiť, ktoré rastliny budú pre vás vhodné?

Chceli by ste strešnú záhradu, ktorá pre vás bude najmä radosť a nie starosť?

Spolupracujeme so špičkovými záhradnými architektmi a radi v spolupráci s nimi pripravíme pre vás dokonalý návrh.

Záhradná architektúra

Máte na svoju strechu prístup a “obyčajný trávnik” pre vás nie je dostatočne zaujímavý? Túžite po krásnej strešnej záhrade, ktorá bude nielen krásna, ale aj funkčná, premyslená a jedinečná? Neviete ako zladiť jednotlivé prvky, čo môžete a nemôžete použiť, ktoré rastliny budú pre vás vhodné? Chceli by ste strešnú záhradu, ktorá pre vás bude najmä radosť a nie starosť? Spolupracujeme so špičkovými záhradnými architektmi a radi pre vás v spolupráci s nimi pripravíme dokonalý návrh.

záhradná architektúra

Často kladené otázky

Robíte aj izoláciu strechy, alebo len vrstvy nad ňou?

Ako jedna z mála firiem sme doma ako v izoláciách, tak aj v zelených strechách. Preto Vám urobíme celú skladbu zelenej strechy od stropnej dosky. Dokážeme Vám zaizolovať všetky prestupy cez strechu, okná, svetlíky, vývody pre kanalizáciu a iné. Urobíme Vám klampiarske práce aj osadenie vpustí. Preto si môžete ušetriť starosti so zháňaním a koordinovaním dvoch alebo viacerých firiem, z ktorých by každá urobila len časť potrebných prác.

Boli by ste ochotní urobiť mi zelenú strechu, aj keď už mám izoláciu hotovú?

Samozrejme, v prípade, že už máte strechu zaizolovanú, radi Vám urobíme aj ostatné vrstvy zelenej strechy. Samozrejme, je potrebné, aby bola strecha dobre zaizolovaná. Pri prípadnej reklamácii je potrebné rátať s tým, že zhotoviteľ izolácie nebude veľmi ochotný prísť si opraviť strechu, ktorú nerobil celú. My sa samozrejme vždy pri montáži správame maximálne opatrne, aby v žiadnom prípade nemohlo prísť ku poškodeniu izolácie.

Aký materiál používate pre izoláciu strechy?

Najčastejšie používame hydroizolačné materiály od švajčiarskeho výrobcu Sika. Sika je jedným z lídrov vo vývoji hydroizolácií a všetky jej produkty sú tej najvyššej kvality. Najčastejšou voľbou investorov je PVC fólia, ale čoraz častejšie sa do projektov dostáva aj o niečo drahšia, ale o to trvácnejšia TPO fólia.

Je potrebná údržba zelenej strechy?

Ak sa rozhodnete pre extenzívnu zelenú strechu s výsadbou vo forme sadeničiek, alebo kobercov, o strechu sa nemusíte už nikdy starať. Ak by ste sa rozhodli pre lacnejší variant výsadby – vo forme rezkov, je potrebné ich zavlažovanie každý večer počas prvých pár týždňov. Po zakorenení rastliniek už ani tie nepotrebujú žiadnu starostlivosť. Naopak intenzívna zelená strecha, podobne ako bežná záhrada vyžaduje pravidelnú údržbu. Zavlažovanie je však možné vyriešiť automaticky, a tak už ostáva len občasné kosenie, prípadne strihanie.

Aká je cena zelenej strechy za m2?

Líši sa to prípad od prípadu. Pretože cena za meter štvorcový neobsiahne všetky parametre. Ale vo všeobecnosti by sa dalo povedať že pri Extenzívnych zelených strechách sa ceny pohybujú od 40 € / m2, pri intenzívnych od 60 € / m2, šikmých od 70 € / m2 a pri strešnej záhrade od 80 € / m2. Ak chcete získať presnú cenu na vašu zelenú strechu, najlepšie urobíte, ak nás kontaktujete a požiadate o cenovú ponuku.

Pôsobíte na celom území Slovenska?

Áno. Naším primárnym regiónom je západné Slovensko, avšak bežne realizujeme strechy po celom Slovensku. Cena pri vzdialenejších regiónoch od Bratislavy je len o niečo vyššia, nakoľko priamo úmerne rastú náklady na dopravu a tiež musíme svojim pracovníkom zabezpečiť ubytovanie a stravu.

Čo keď mi bude strecha tiecť?

Na všetky zelené strechy poskytujeme záruku 10 rokov. Ak sa Vám teda nejakou náhodou stane, že strecha bude tiecť, v krátkom čase prídeme, identifikujeme problém a promptne ho odstránime. Aj po uplynutí záruky je možné pomocou modernej technológie pomerne jednoducho nájsť problém a rýchlo ho odstrániť.

Neodplaví sa mi strešný substrát? Neodfúkne mi ho?

Z tohto nemusíte mať obavy. Drobné čiastočky substrátu po prvom daždi klesnú nižšie a hore ostanú tie väčšie. Drenážna vrstva je opatrená dvomi vrstvami filtračnej geotextílie, ktorá na fóliu prepúšťa už len čistú vodu. K odplavovaniu, alebo k odfúknutiu substrátu teda nedochádza.

Kedy je ideálny čas, kedy treba začať so strechou?

So strechou je najlepšie začať ihneď po dokončení stropnej dosky. Zabránite tak vnikaniu vody do stavby, môžete začať s montážou okien a následne s prácami v interiéri. Začiatok práce strechárov je vždy vhodné zladiť s vodármi, ktorí by mali zospodu napojiť strešné vpuste, aby bola voda odvedená mimo domu.